Kontrast:brightness_6
Czcionka: A A+ A++

Spacery z historią w tle: Cmentarz jeńców i żołnierzy radzieckich

„Spacery z historią w tle” – to nasza kolejna propozycja adresowana do tych, którzy chcą wiedzieć trochę więcej o Suwałkach. Chcemy zabierać Was na wędrówki do miejsc bliskich, a jednak nie zawsze znanych. Chcemy opowiadać o ludziach i zdarzeniach, które działy się tuż obok. Przewodnikami w naszych spacerach będą suwalscy Świadkowie Historii. To oni wskażą ścieżki, którymi będziemy podążać poznając lokalne historie.

Pierwszy spacer przeniesie nas na północne obrzeża Suwałk, gdzie przy ulicy Mikołaja Reja znajduje się cmentarz jeńców i żołnierzy radzieckich.

Pod pulsującymi ikonkami kryją się fragmenty wspomnień i tekstów publikowanych oraz zdjęcia. Natomiast białe strzałki na pomarańczowym tle przenoszą „wędrowców” do kolejnych punktów spaceru. Wystarczy jedno kliknięcie i nasza wirtualna podróż trwa dalej. Tak więc w drogę…

Link do spaceru: https://www.thinglink.com/video/1641884284765601795

„Spacery…” oparte są na fińskiej aplikacji ThingLink, tej samej, którą wykorzystujemy przy tworzeniu wirtualnych pocztówek. Tym razem jednak postanowiliśmy sięgnąć po kolejny element tej aplikacji, który umożliwia wykorzystanie zdjęć sferycznych w przygotowywaniu wirtualnych spacerów. Będziemy więc „wrzucać” relacje, obrazy, dźwięki i znalezione teksty, które staną się drogowskazami na mapie naszej suwalskiej historii.