Kontrast:brightness_6
Czcionka: A A+ A++

Konopnickiej nie czytamy? To zaśpiewajmy!

Albo mi ptaszkowie
Swoje skrzydła dajcie,
Albo mi przed chatą
Nocą nie śpiewajcie! (Maria Konopnicka)

Pracownia Digitalizacji dołącza do artystycznych projektów swojej Biblioteki. Z ogromną przyjemnością ogłaszamy projekt „Konopnickiej nie czytamy? To zaśpiewajmy!”, a wraz z nim KONKURS NA AUTORSKĄ PIOSENKĘ do wiersza Marii Konopnickiej.

 

Obejrzyj zaproszenie do konkursu – Ania Broda tylko dla nas!

Celem konkursu jest popularyzacja poezji Marii Konopnickiej, która po prostu jest doskonała do śpiewania. Zapraszamy wszystkich muzykujących obywateli, zawodowców i amatorów, pojedynczo lub w zespołach, bez względu na wiek, nastrój i miejsce zamieszkania, do podjęcia wyzwania. Laureatów konkursu zapraszamy do nagrań w studio i wspólnego koncertu. Będą też nagrody!

Termin nadsyłania zgłoszeń własnych utworów: 15 września 2020.

Dla niezdecydowanych – zobaczcie tylko, jak dobrze napisane są te wiersze, a wręcz gotowe piosenki, choćby tutaj: Poezye w nowym układzie. 3, Pieśni i piosenki, wyd. 1901 – tutaj

Zachęcamy do poszerzenia własnej aktywności kulturalnej w warunkach izolacji.

Co czeka uczestników:

  • Regulamin konkursu tutaj
  • koncerty online – pierwszy już za nami, ale dzięki sieci wciąż można go odsłuchać – Ani Brody (film z Nocy Bibliotek – tutaj, koncert w drugiej godzinie filmu)
  • warsztaty muzyczne online – przystępna nauka jak muzykować odważnie (informacje już wkrótce)
  • czytanie Konopnickiej online przez aktorów
  • koncert laureatów (może nawet nie online…)

Informacje będą ukazywać się na bieżąco na naszych stronach i fb biblioteki.

 

Skąd ten pomysł?

Mimo pandemii, izolacji i utrudnionego dostępu do książek, zachęcamy do podjęcia wyzwania. W suwalskiej bibliotece imienia Marii Konopnickiej jest sporo książek Marii Konopnickiej. Te szczególnie cenne i zabytkowe, przedwojenne wydania – już są dostępne w sieci. Zdigitalizowane przez biblioteczną Pracownię Digitalizacji i Historii Mówionej, zyskały drugie życie i mieszkają w Podlaskiej Bibliotece Cyfrowej, dostępne całą dobę. Oto one:

          

Pozostałe, liczne tomiki – dostępne w naszym bibliotecznym katalogu online

i na pewno we wszystkich bibliotekach w każdym zakątku kraju.

Konkurs realizujemy w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, z programu „Kultura w sieci”.