Kontrast:brightness_6
Czcionka: A A+ A++

Z Zygmuntem Poczobutem o jego nowej książce rozmowa

 

Wśród suwalskich świadków historii są tacy, co wciąż mają wiele do powiedzenia. Zygmunt Poczobut (ur. 1937), zesłaniec Sybiru, urodzony na Kresach Wschodnich, wydał w minionym roku swoją drugą już książkę. Jej promocja miała miejsce w sierpniu 2020 roku, obecnie, przy współudziale Biblioteki, udostępniamy rozmowę o najnowszej publikacji Autora.

Pierwsza książka to „Burzliwa epoka. Droga przez życie. Kresy Wschodnie”, została wydana w 2015 roku.

Obecna, pt. „Wspomnienia i myśli” składa się z sześciu części tematycznych pisanych wierszem i prozą: część I – Dążenie, szacunek i wiara, część II – Przyroda i ludzie, część III – Myśli, część IV – Listy do rodziny i przyjaciół, część V – Pragnienie wolności, część VI – Gorzkie wspomnienia. W książce autor opisał, co przeżył, widział, słyszał i czuł w okresie „burzliwej epoki” XX wieku aż do czasów współczesnych. Są to zarówno fragmenty relacji z jego syberyjskich przeżyć i powrotu na polskie ziemie, jak i refleksje (w tym również poetyckie) – obserwacje i myśli o dziejach i losach ludzi minionego okresu oraz o problemach życia w kraju i świecie współczesnym.

Książka dostępna jest u Autora oraz u wydawcy – informacja na planszy kończącej materiał filmowy. Oraz oczywiście – w bibliotece.

 

Zygmunt Poczobut podpisuje pierwsze egzemplarze swojej książki na przedpremierowym spotkaniu autorskim w swoim ogrodzie. Sierpień 2020