Kontrast:brightness_6
Czcionka: A A+ A++

Porozmawiaj w święta z dziadkami – czyli jak zacząć tworzyć domowe archiwum rodzinne

   Przed nami święta Bożego Narodzenia, czyli magiczny czas spotkań z najbliższymi. To wyjątkowa okazja, by zająć się historią własnej rodziny.

   Relacje naszych babć i dziadków są bezcenne, warto podpytać o to, gdzie chodzili do szkoły, w co bawili się, gdy byli mali, gdzie się poznali i kto uszył sukienkę ślubną babci. Zapewniamy, że historie rodzinne wcale nie muszą być nudne! Być może pradziadek pamięta suwalskich dorożkarzy, prababcia była świadkiem przyjazdu Józefa Piłsudskiego do Suwałk, a może oboje poznali się na balu w dawnej resursie obywatelskiej?

   Te opowieści mogą stać się początkiem stworzenia domowego archiwum rodzinnego i próbą rozpisania własnego drzewa genealogicznego. Od czego właściwie zacząć? Oczywiście od rozmowy z naszymi najstarszymi krewnymi, która pomoże ustalić podstawowe fakty „tak daleko, jak sięga ludzka pamięć”. Mamy nadzieję, że ten miniporadnik, przygotowany przez naszą pracownię, pomoże początkującemu miłośnikowi historii uporządkować wiedzę o archiwum domowym i wskaże, gdzie można szukać konkretnych informacji. Zapraszamy do lektury!

LINK:

Historia mojej rodziny